Akcja „Jeszcze tylko matura i na UŚ!”

Jak co roku w pierwszych dniach maja Uniwersytet Śląski wspiera uczniów szkół ponadgimnazjalnych przystępujących do egzaminów maturalnych. Abiturienci liceów objętych patronatem UŚ – I Liceum Ogólnokształcącego w Chorzowie, II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu oraz III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza, IV Liceum Ogólnokształcącego im. Generała Stanisława Maczka i X Liceum Ogólnokształcące im. Ignacego Jana Paderewskiego w Katowicach otrzymują w prezencie specjalnie przygotowane na to wydarzenie długopisy z hasłem „Jeszcze tylko matura i na UŚ!”. Przedstawiciele Uczelni wręczają maturzystom wyjątkowy upominek, który ma przynieść uczniom szczęście i pomóc w napisaniu egzaminu dojrzałości. Wszystkim maturzystom życzymy powodzenia!