Chrońmy Świat! Wydarzenie towarzyszące COP24

Uniwersytet Śląski Dzieci we współpracy z Katowicami Miastem Ogrodów Instytucją Kultury im. Krystyny Bochenek oraz Theater Bonn i organizacją Save The World organizują projekt pt. „Chrońmy Świat!”, na który złożą się wykłady popularnonaukowe, spektakl teatralno-taneczny z elementami języka angielskiego pt. „Mały Książę”, muzyki pop oraz utworów instrumentalnych na gitarę klasyczną. Wydarzenie, które zaplanowano na 14 grudnia 2018 roku, jest jedną z inicjatyw organizowanych w ramach odbywającego się od 3 do 14 grudnia w Katowicach szczytu klimatycznego ONZ.

Przedsięwzięcie adresowane jest przede wszystkim do dzieci i młodzieży szkół podstawowych, klas gimnazjalnych oraz szkół ponadgimnazjalnych województwa śląskiego. Zajęcia mają między innymi na celu promowanie międzynarodowej współpracy pomiędzy środowiskami akademickimi, instytucjami kultury i oświaty oraz jednostkami administracji państwowej i samorządowej, podejmowanie międzynarodowych działań edukacyjnych na rzecz środowisk szkolnych, poszerzanie wiedzy na temat globalnych problemów ekologicznych oraz możliwości przeciwdziałania ich negatywnym skutkom, promowanie uczniowskich postaw poznawczych, proekologicznych oraz prospołecznych, a także zapoznanie z różnymi modelami edukacji oraz nowatorskimi rozwiązaniami edukacyjnymi czy stymulowanie zamiłowań i pasji naukowych oraz artystycznych.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Rejestracja grup zorganizowanych i rezerwacja miejsc odbywa się drogą telefoniczną pod numerem: 576 411 179 w godzinach od 9.00 do 13.00. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.dzieci.us.edu.pl.

Program wydarzenia (pdf, 496 kB)