Dni Otwarte Instytutu Filologii Germańskiej

W dniach od 15 do 19 kwietnia 2013 roku w budynku Wydziału Filologicznego w Sosnowcu przy ul. Grota Roweckiego 5 odbędą się Dni Otwarte Instytutu Filologii Germańskiej. Podczas tygodnia Dni Otwartych przewidziano wykłady dla uczniów w języku polskim i niemieckim, warsztaty metodyczne dla nauczycieli języka niemieckiego, możliwość uczestniczenia w zajęciach dla studentów (w języku niemieckim i szwedzkim) oraz spotkania ze studentami w ramach Kół Naukowych. Szczegółowy plan tygodnia Dni Otwartych znajduje się na stronie internetowej Instytutu (www.ifg.us.edu.pl). Zgłoszenia szkół prosimy kierować do p. dr Niny Nowary (nina.nowara@us.edu.pl) do 27.03.2013.

Podczas Dni Otwartych (18.04.) odbędzie się także konkurs realioznawczy o Republice Federalnej Niemiec, do udziału w którym zapraszamy uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa śląskiego. Regulamin konkursu znajduje się na stronie internetowej Instytutu (www.ifg.us.edu.pl) w zakładce „Rekrutacja”. Imienne zgłoszenia uczniów wraz z adresem szkoły prosimy kierować drogą elektroniczną na adres p. dr Ilony Kromp (ilonakromp@tlen.pl) do dnia 26.02.2013.