Dzień Otwarty Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej UŚ

23 kwietnia 2014 r. o godz. 9.30 na Wydziale Filologicznym UŚ (Katowice, plac Sejmu Śląskiego 1) odbędzie się Dzień Otwarty Instytutu Bibliotekoznawstwa i Informacji Naukowej Uniwersytetu Śląskiego. Podczas spotkań i warsztatów uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną Instytutu, a także zwiedzić Wydział Filologiczny. Zajęcia adresowane są do uczniów oraz nauczycieli. W programie zaplanowano:

• „Warsztaty introligatorsko-konserwatorskie”,
  • „Efektywne wyszukiwanie informacji”,
  • „Podstawy typografii w edytorze tekstu”,
  • „Uniwersytecki savoir vivre”,
  • „Warsztaty scrapbookingowe”,
  • „Mniej znaczy więcej, czyli jak robić prezentacje do celów naukowych”.

Ideą przedsięwzięcia jest zaprezentowanie kierunku studiów, który łączy wiedzę specjalistyczną z umiejętnościami praktycznymi, co umożliwia zdobycie wykształcenia potrzebnego do podjęcia pracy w: centrach i ośrodkach informacji, bibliotekach, archiwach, wydawnictwach, instytucjach kultury oraz księgarniach.