Dzień otwarty Instytutu Informatyki

29 marca 2019 roku o godz. 9.00 w Instytucie Informatyki Uniwersytetu Śląskiego (Sosnowiec, ul. Będzińska 39) rozpocznie się dzień otwarty. Zajęcia i wykłady, odbywające się w ramach wydarzenia, adresowane są do osób zainteresowanych studiowaniem kierunków związanych z informatyką.

Uczestnicy będą mieli okazję m.in. dowiedzieć się, czy komputery są od nas inteligentniejsze, jak bronić się przed zagrożeniami w sieci, a także poznać metody modelowania przestrzennego i podstawy programowania w języku Python. Chętni będą mogli zagrać w specjalnie przygotowane gry VR oraz dowiedzieć się, w jaki sposób tworzone są gry wirtualnej rzeczywistości. Przekonają się również czy możliwe jest zeskanowanie człowieka i stworzenie jego podobizny w rzeczywistości wirtualnej.

Program wydarzenia