Dzień otwarty na Wydziale Artystycznym UŚ

14 marca 2018 roku cieszyński Wydział Artystyczny Uniwersytetu Śląskiego organizuje dzień otwarty. Uczestnicy będą mieli okazję zapoznać się z infrastrukturą dydaktyczną wydziału (odwiedzić pracownie i sale ćwiczeń, salę kameralną oraz galerię sztuki) oraz przekonać się, jakie możliwości rozwoju zainteresowań artystycznych oferuje im wydział. Podczas dnia otwartego będzie można poznać specyfikę proponowanych kierunków kształcenia oraz wziąć udział w licznych zajęciach i warsztatach przygotowanych przez studentów i pracowników związanych z Instytutem Sztuki oraz Instytutem Muzyki.

Dla osób zainteresowanych sztuką zaplanowano wykłady, warsztaty i prezentacje dotyczące malarstwa, witrażu, rzeźby, rysunku, fotografii, projektowania gier, komiksów, grafiki warsztatowej oraz projektowania graficznego.

ikona pdf Program spotkań w Instytucie Sztuki UŚ [pdf, 635 kB]

Uczestników obowiązuje rejestracja, formularz zgłoszeń dla grup dostępny jest na stronie: docs.google.com, zgłoszenia indywidualne należy kierować na adres e-mail: marcin.urbanczyk@us.edu.pl (podając imię, nazwisko oraz tytuł zajęć).

Tematami przewodnimi spotkań zorganizowanych przez Instytut Muzyki są: muzyka klasyczna, „moc popu, jazzu, elektroniki”, „moc tradycji” oraz „moc śpiewu”. W programie przewidziano między innymi wykład dr. hab. Jacka Hameli – operatora i reżysera dźwięku, dwukrotnego laureata Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni oraz wielokrotnego laureata Polskiej Nagrody Filmowej „Orzeł” w kategorii najlepszy dźwięk. Na zakończenie przewidziano jam session w wykonaniu gości, studentów oraz wykładowców Instytutu Muzyki.

ikona pdfProgram spotkań w Instytucie Muzyki UŚ [pdf, 237 kB]