Dzień UŚ w LO im. gen. S. Maczka w Katowicach

20 listopada 2014 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. gen. Stanisława Maczka w Katowicach odbędzie się Dzień Uniwersytetu Śląskiego. W ramach wydarzenia uczniowie będą mogli zapoznać się z ofertą dydaktyczną uczelni oraz uczestniczyć w wykładach pracowników UŚ: prof. zw. dr. hab. Romana Gera, prof. zw. dr. hab. Krystiana Roledera, dr hab. Danuty Krzyżyk oraz dr Patrycji Szostok, dr Magdaleny Zdrady-Cok i dr. Jacka Kurka. Podczas wydarzenia zainaugurowany zostanie cykl spotkań z absolwentami Uniwersytetu Śląskiego w LO im. gen. Stanisława Maczka. Uczniowie wezmą udział w prelekcji Grzegorza Gawilka, wysłuchają również wykładu Barbary Wójcikowskiej, absolwentki i doktorantki Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska UŚ.

Grzegorz Gawlik – podróżnik, alpinista, fotograf i dziennikarz – ukończył studia na Wydziale Prawa i Administracji UŚ. Odwiedził 65 krajów na 6 kontynentach, zdobył kilkadziesiąt szczytów, w tym siedmio-, sześcio- i pięciotysięczniki, jest laureatem wielu nagród dziennikarskich, a także plebiscytu „Absolwent z Pasją” organizowanego przez Uniwersytet Śląski. Autor reportaży, felietonów, wywiadów oraz książki sensacyjno-przygodowej pt. „Kamień Zagłady” (wyd. 2013 r.).