Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ośrodku Dydaktycznym w Rybniku

13 stycznia 2013 r. w Ośrodku Dydaktycznym w Rybniku odbędzie się regionalny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tegoroczna zbiórka funduszy przeznaczona będzie na pomoc dla seniorów i najmłodszych. W Ośrodku Dydaktycznym w Rybniku odbędą się wykłady i zajęcia pracowników Uniwersytetu Śląskiego. W planach przewidziano następujące wykłady:

Ponadto pracownicy Instytutu Fizyki i Pracowni Dydaktyki Biologii zorganizują wyścigi samochodowo-rowerowe i zaprezentują rower-elektrownię. Odbędzie się również gra w wielkie warcaby oraz pokazy badań EKG, EEG, spirometrii. O godz. 17.00 członkowie Koła Oświeconych, działającego przy Instytucie Nauk o Literaturze Polskiej im. Ireneusza Opackiego, zagrają dwie sztuki księcia Adama Czartoryskiego: „Kawę” i „Panny na wydaniu” w strojach z Opery Śląskiej w Bytomiu. Oprócz tego zobaczyć będzie można wystawy prac słuchaczy Uniwersytetu Śląskiego Dzieci i Uniwersytetu Trzeciego Wieku, wystawę skamieniałości i minerałów oraz wziąć udział w konkursach muzycznych. Dodatkową atrakcją będzie jeden z dinozaurów z Muzeum w Sosnowcu, który stanie w holu głównym Ośrodka Dydaktycznego. Podczas wydarzenia zagrają m.in.: Carrantuohill, Myslovitz, Renata Przemyk i Justyna Steczkowska.