I Festiwal Podróżniczy Wydziału Nauk o Ziemi

Od 15 do 17 stycznia 2013 r. na Wydziale Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego w Sosnowcu odbywać się będzie I Festiwal Podróżniczy. Wśród zaproszonych gości znajdą się m.in. gość honorowy festiwalu Martyna Wojciechowska – polska dziennikarka i podróżniczka, Mieczysław Bieniek – były górnik kopalni „Mysłowice –Wesoła”, obecnie podróżnik i autor książek podróżniczych oraz Aleksandra Dzik – alpinistka, skialpinistka, zawodniczka w rajdach przygodowych. W wydarzeniu uczestniczyć również będą: ekipa „Busem przez świat” – grupa studentów z całej Polski, podróżująca po świecie, członkowie fundacji Jacka Meli „Poza Horyzonty” oraz studenci, którzy udowodnią, jak podróżować za niską cenę.

Ideą przedsięwzięcia jest promowanie podróży, poznawania nowych zakątków zarówno Polski, jak i całego świata. Podczas festiwalu organizowane będą konkursy, m.in. „Żurnalista Festiwalu” – konkurs na najlepszy opis własnej podróży, „Prelegent Festiwalu” – dla studenta, którego prelekcja zdobędzie najwięcej głosów publiczności oraz „Fotograf Festiwalu” – konkurs na najlepszy reportaż fotograficzny z podróży.

Podczas festiwalu będzie możliwy zakup książek autorstwa Martyny Wojciechowskiej oraz Mieczysława Bienieka.

Szczegółowe informacje dostępne są na stronie: www.facebook.com/pages/FestiwalWNoZ#!/FestiwalWNoZ.