I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich nawiąże współpracę z Uniwersytetem Śląskim

Uniwersytet Śląski, miasto Piekary Śląskie oraz I liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich podejmą współpracę, która ma zapewnić uczniom wyższą jakość kształcenia, pogłębianie wiedzy i zainteresowań.

Trójstronne porozumienie zostanie zawarte 27 kwietnia 2016 r. o godz. 10.00 w I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich. Dokument sygnować będą: prorektor ds. kształcenia i studentów prof. dr hab. Ryszard Koziołek, prezydent miasta Piekary Śląskie Sława Umińska-Duraj oraz dyrektor I LO im. Króla Jana III Sobieskiego w Piekarach Śląskich mgr Anna Krzeszowiak.

Porozumienie umożliwi rozszerzenie współpracy, w ramach której nauczyciele akademiccy wspólnie z nauczycielami prowadzić będą wybrane zajęcia, obejmą także opieką merytoryczną różne przedsięwzięcia edukacyjne. Uczniowie szkoły będą mieli możliwość odbywania części zajęć dydaktycznych w uczelni, korzystania z infrastruktury, w tym nowoczesnych pomocy dydaktycznych i laboratoriów badawczych.

Uroczyste podpisanie porozumienia poprzedzi briefing prasowy.