„Kampania promocyjna na rzecz kierunków matematycznych, przyrodniczych, technicznych”

Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego wraz z Uniwersytetem Śląskim po raz kolejny organizuje spotkanie promocyjne na rzecz kierunków matematycznych, przyrodniczych oraz technicznych. Wydarzenie odbędzie się 26 listopada 2012 r. o godz. 10.30 w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych (Chorzów, ul. 75 Pułku Piechoty 1A).

W spotkaniu udział wezmą: przedstawiciele Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz reprezentanci śląskich uczelni. Władze Uniwersytetu Śląskiego reprezentować będzie prof. dr hab. Andrzej Kowalczyk, prorektor ds. nauki i współpracy z gospodarką. Ponadto w spotkaniu udział wezmą studenci oraz pracownicy Uniwersytetu Śląskiego, którzy przedstawią ofertę edukacyjną na rok akademicki 2013/2014 w zakresie kierunków matematycznych, przyrodniczych oraz technicznych.

Spotkanie stanowi okazję do promocji uczelni wśród młodzieży ponadgimnazjalnej, która w najbliższym czasie podejmować będzie decyzję o wyborze kierunków studiów. Dla uczestników wydarzenia będzie to również okazja do zwiedzenia nowoczesnych laboratoriów mieszczących się w budynku Śląskiego Międzyuczelnianego Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych.

Spotkanie ma charakter otwarty.