Klub Auschwitz - jak młodzi myślą o wojnie?

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z autorką "Klubu Auschwitz i innych klubów. Rwane opowieści przeżywców" (2016), Agnieszką Daukszą, adiunktem w Katedrze Antropologii Wydziału Polonistyki UJ. Tematyka spotkania dotyczyć będzie II wojny światowej i tego, jak myśli o niej młode pokolenie i w jaki sposób oraz czego może się od przeżywców nauczyć. Autorka należąca do najmłodszej generacji badaczy literatury i pisarzy swoimi pytaniami skierowanymi do Polaków, którzy przeżyli obozy, konstruuje nie tylko obraz wojny istotny dla najmłodszych generacji. Pokazuje również, jak zbierać materiał do prac historycznych, jak tworzyć wywiady, jakimi zagadnieniami zainteresować rozmówcę, aby chciał opowiadać.

Spotkanie ma charakter otwarty. Oprócz pytań stawianych przez organizatorów młodzież będzie miała okazję wziąć udział w dyskusji i postawić swoje pytania. Spotkanie adresowane szczególnie do młodzieży zainteresowanej historią i literaturą wojenną, uczniów klas dziennikarskich, olimpijczyków.

Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

Zgłoszenia należy wysyłać na adres: lucyna.sadzikowska@us.edu.pl (w zgłoszeniu proszę podać: dane szkoły, liczbę uczniów, dane teleadresowe opiekuna)

Miejsce: CINIBA Centrum Informacji Naukowej i Biblioteka Akademicka, sala konferencyjna, poziom zero

Organizator: Centrum Studiów nad Dyskursami Zagłady, dr Lucyna Sadzikowska, dr hab. Marta Tomczok

Termin: 30.X.2017 r., godz. 11.00