Konferencja Katowice Model United Nations

Od 3 do 5 grudnia 2015 roku w Katowicach będzie odbywać się konferencja Model United Nations, organizowana przez uczniów uniwersyteckiego III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach. Wydarzenie jest organizowane na wzór konferencji Organizacji Narodów Zjednoczonych dla uczniów pomiędzy 16 a 24 rokiem życia i polega na tym, że uczestnicy mają okazję wcielić się w rolę delegata jednego z państw członkowskich ONZ oraz reprezentować jego politykę w ramach wybranego komitetu.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Uniwersytet Śląski. Szczegółowe informacje dostępne są na stronach: www.katmun.pl oraz www.facebook.com/katowicemodelunitednations.

W 2012 roku Uniwersytet Śląski, wspólnie z miastem Katowice, zainicjował stworzenie unikatowego projektu edukacyjnego, którego celem jest nawiązanie ścisłej współpracy merytorycznej z dwoma katowickimi liceami. Projekt zapewnia uczniom szkół ponadgimnazjalnych wyższą jakość kształcenia i umożliwia im pełniejszy rozwój, pogłębianie wiedzy i zainteresowań. Umowa o współpracy z III Liceum Ogólnokształcącym im. Adama Mickiewicza została zawarta 28 maja 2012 roku.