Konkurs „English Days” pod patronatem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych UŚ

Konkursy wiedzy o krajach anglojęzycznych „English Day” i „Junior English Days” na stałe wpisały się do kalendarza imprez organizowanych w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Mysłowicach. Ten pierwszy skierowany jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, drugi – do gimnazjalistów. Oba wydarzenia mają charakter cykliczny i dotyczą kultury, historii i zwyczajów kraju lub regionu anglojęzycznego.

W roku 2011 oba wydarzenia objęte zostały patronatem Instytutu Kultur i Literatur Anglojęzycznych Uniwersytetu Śląskiego. W tym roku przypada dziesiąta, jubileuszowa edycja konkursu „English Days”, a zmaganiom uczestników przewodniczyć będzie dr Marcin Sarnek, zastępca dyrektora Instytutu. Konkurs odbędzie się 8 lutego 2013 r.

Pomysłodawczyniami i organizatorkami obu konkursów są Sylwia Dudek i Ewa Groszek, nauczycielki języka angielskiego mysłowickiego ZSO.