Konkurs regionalny dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego

16 marca 2015 r. w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie odbędzie się konkurs regionalny pt. „Dziedzictwo kulturowe ziemi pszczyńskiej zawsze w naszej pamięci…” skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych powiatu pszczyńskiego. Patronat nad Konkursem objęli: Powiatowy Zespół Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka (filia w Pszczynie), Muzeum Prasy Śląskiej im. Wojciecha Korfantego w Pszczynie.

W Komisji zasiądą m.in.: dr hab. Urszula Szuścik – dyrektor Instytutu Nauk o Edukacji, dr hab. Jadwiga Uchyła-Zroski – prodziekan Wydziału Artystycznego, kustosz Muzeum Prasy Ślaskiej im. Wojciecha Korfantego w Pszczynie Aleksander Spyra oraz studenci Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ.

Organizatorami Konkursu są: dr Natalia Ruman, mgr Joanna Koczuba oraz mgr Michał Pudełko.