Latający Uniwersytet Śląski w Porębie i Zawadzkiem

20 kwietnia 2015 roku w Porębie (woj. śląskie) i 21 kwietnia w Zawadzkiem (woj. opolskie) odbędą się kolejne zajęcia zorganizowane w ramach projektu Latający Uniwersytet Śląski.

20 kwietnia w Zespole Szkół w Porębie mgr Marta Baron z Wydziału Filologicznego UŚ i mgr inż. Anna Zalewska z Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów poprowadzą zajęcia z języka polskiego i matematyki dla klas maturalnych. Ponadto Niezależna Grupa Popularyzatorów Nauki „Eksperymentatorzy” przeprowadzi warsztaty z biologii i chemii dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum.

21 kwietnia w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Zawadzkiem odbędą się zajęcia dla maturzystów z języka polskiego, które poprowadzi dr hab. Danuta Krzyżyk z Wydziału Filologicznego UŚ oraz warsztaty biologiczno-chemiczne dla maturzystów, które przeprowadzą „Eksperymentatorzy”.