Latający Uniwersytet Śląski w Skawinie

W poniedziałek 8 czerwca 2015 r. w Liceum Ogólnokształcącym im. Marii Curie-Skłodowskiej w Skawinie (woj. małopolskie) odbędą się zajęcia Latającego Uniwersytetu Śląskiego. Dr Armand Cholewka z Zakładu Fizyki Medycznej UŚ poprowadzi zajęcia z fizyki, a dr Justyna Budzik z Zakładu Filmoznawstwa i Wiedzy o Mediach zorganizuje warsztaty z filmoznawstwa. Odbędzie się również blok z matematyki, który poprowadzi trenerka Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów mgr inż. Anna Zalewska oraz warsztaty z biologii i chemii w wykonaniu Niezależnej Grupy Popularyzatorów Nauki „Eksperymentatorzy”.

W szkole będzie również rozstawione stoisko informacyjne Uniwersytetu Śląskiego, na którym uczniowie będą mieli okazję zapoznać się z ofertą edukacyjną uczelni.