Latający Uniwersytet Śląski w ŚMCEiBI

28 września 2016 roku w Śląskim Międzyuczelnianym Centrum Edukacji i Badań Interdyscyplinarnych w Chorzowie odbędą się wykłady i ćwiczenia pod patronatem Latającego Uniwersytetu Śląskiego. Poprowadzi je dr hab. Armand Cholewka z Zakładu Fizyki Medycznej. Gośćmi spotkania będą nauczyciele i uczniowie Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego z Niska.

Latający Uniwersytet Śląski jest inicjatywą edukacyjną skierowaną do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, gimnazjalnych i podstawowych. Nazwa nawiązuje do nieformalnych instytucji działających na ziemiach polskich w XIX i XX wieku, słynących ze zmieniających się miejsc wykładów. Latający Uniwersytet Śląski to inspirujący wykładowcy, interesujące zajęcia i nowoczesne techniki nauczania, dzięki którym uczniowie skutecznie powtórzą materiał i poszerzą swoją wiedzę.

Plakat promujący Latający Uniwersytet Śląski