Majówka z Uniwersytetem Śląskim i II Piknik Absolwentów UŚ

24 maja 2013 r. na osiedlu akademickim w Katowicach-Ligocie (ul. Studencka 20) o godz. 15.00 rozpocznie się Majówka z Uniwersytetem Śląskim połączona z II Piknikiem Absolwentów UŚ. Do udziału w imprezie zapraszają JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś oraz prezes zarządu Stowarzyszenia Absolwentów UŚ Tadeusz Donocik.

Na uczestników wydarzenia, które będzie odbywać się pod hasłem „W zdrowym ciele – zdrowy duch!”, czeka wiele atrakcji w strefach:
• zdrowia (stoiska firm partnerskich propagujących zdrowy tryb życia, ekologiczną żywność, naturalne kosmetyki),
• biznesu (stoiska firm współpracujących z UŚ),
•dzieci (darmowe atrakcje, m.in. eurobungee)
• i wspomnień (m.in. plenerowa wystawa zdjęć archiwalnych, medali i orderów uniwersyteckich, dawnych insygniów rektorskich).

W programie zaplanowano także: koncerty, pokazy fitness, szkolenia dotyczące udzielania pierwszej pomocy i porady rehabilitantów na temat skutków długotrwałej pracy przy biurku. Podczas wydarzenia zaprezentują się także uczniowie liceów Uniwersytetu Śląskiego – IV Liceum Uniwersyteckiego im. generała Stanisława Maczka w Katowicach i III Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Katowicach.

Organizatorami wydarzenia są Uniwersytet Śląski oraz Stowarzyszenie Absolwentów UŚ.