Nabór do Off Science, czyli Przegląd Garażowych Wynalazków w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017

W Twoim garażu powstają niezwykłe wynalazki, a Ty jesteś ich konstruktorem? Od lat pracujesz w swojej piwnicy nad nowatorskim rozwiązaniem technicznym i wreszcie Twoje pomysły nabierają realnych kształtów? Jesteś przekonany, że to właśnie Ty skonstruowałeś Perpetuum Mobile, ale nikt Ci nie wierzy? Pokaż niedowiarkom, że są w błędzie! Zaprezentuj szerokiej publiczności rezultaty swoich wieloletnich wysiłków, by wynaleźć lub skonstruować coś naprawdę pionierskiego!

Jeśli jesteś wynalazcą-amatorem i bardzo rzadko lub prawie w ogóle nie wychodzisz poza Twój warsztat, piwnicę lub garaż, koniecznie zgłoś się do Przeglądu Garażowych Wynalazków – Off Science, czyli konkursu organizowanego w ramach Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017.

Daj nam znać o Twoim wynalazku – wypełnił formularz rejestracyjny, który znajdziesz na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl w zakładce „Off Science” (tam również możesz przeczytać regulamin Przeglądu). Opisz swoją koncepcję i uzupełnił zgłoszenie o własne obliczenia, rysunki czy szkice projektowe. Poszukujemy takich urządzeń i rozwiązań, które poprawiają jakość życia codziennego – premiować będziemy zatem przede wszystkim rozwiązania praktyczne.

Autorzy najciekawszych wynalazków i rozwiązań technicznych zaprezentują swoje pomysły w przestrzeni festiwalowej w Międzynarodowym Centrum Kongresowym 1 i 2 grudnia. Każdy z odwiedzających w tych dniach MCK będzie mógł wskazać w głosowaniu, która idea zrobiła na nim największe wrażenie. Plebiscyt potrwa przez oba festiwalowe dni, a zwycięzcę przeglądu poznamy na zakończenie Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017.

Być może to właśnie Twój wynalazek zostanie uznany za najbardziej niezwykły i najbardziej inspirujący!

Organizatorami Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017 są: Miasto Katowice, Uniwersytet Śląski w Katowicach, Politechnika Śląska, Śląski Uniwersytet Medyczny oraz Akademia Sztuk Pięknych w Katowicach.

Szczegółowe informacje o festiwalu są dostępne na stronie www.slaskifestiwalnauki.pl oraz na fanpage na Facebooku Śląski Festiwal Nauki Katowice 2017.