Nawiązanie współpracy z I Liceum Ogólnokształcącym w Bytomiu

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Śląskiego obejmie patronatem klasy humanistyczne I Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Smolenia w Bytomiu. Porozumienie w tej sprawie podpisane zostanie 4 września 2017 roku w siedzibie szkoły podczas uroczystości inauguracji nowego roku szkolnego.

Nawiązanie współpracy ma zapewnić uczniom wyższą jakość kształcenia, licealiści będą mogli uczestniczyć w organizowanych przez Uniwersytet Śląski wykładach, konferencjach oraz warsztatach umożliwiających im rozwój indywidualnych umiejętności i zainteresowań. Ze strony uczelni umowę sygnować będzie prof. dr hab. Ryszard Koziołek – prorektor ds. kształcenia i studentów, natomiast I Liceum Ogólnokształcące w Bytomiu reprezentować będzie dyrektor szkoły mgr Katarzyna Łoza.

W spotkaniu udział wezmą dr Marta Baron-Milian –  koordynator współpracy z ramienia uczelni, dr Magdalena Ochwat – pełnomocnik rektora ds. promocji i kontaktu ze szkołami ponadgimnazjalnymi oraz dr Mikołaj Marcela z Zakładu Historii Literatury Poromantycznej. Wykład okolicznościowy dla uczniów wygłosi prorektor prof. dr hab. Ryszard Koziołek. Tematem prelekcji będą „Pożytki z wakacji filologicznych”.