Noc Naukowców z Uniwersytetem Śląskim

Pracownicy naukowi Uniwersytetu Śląskiego oraz studenci działający w kołach naukowych poprowadzą dla uczniów Akademickiego Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie wykłady, warsztaty i pokazy naukowe. Zajęcia odbędą się w ramach Nocy Naukowców – wydarzenia popularyzującego naukę, które jest organizowane przez Uniwersytet Śląski.

Spotkanie z nauką będzie również okazją do zapoznania się z ofertą edukacyjną uczelni na rok akademicki 2018/2019 oraz z zasadami rekrutacji na studia. Noc Naukowców odbędzie się 20 kwietnia 2018 roku w siedzibie szkoły w godz. 18.00 do 22.00.

W programie zaplanowano wykłady oraz warsztaty:

• dr Andrzej Tyc: „Peruwianskie Andy – gejzery, wulkany i najgłębsze na świecie jaskinie w trawertynach”,
  • dr Magdalena Półtorak: „Nie każdemu migrantowi – uchodźca, czyli o złożoności zjawiska z perspektywy prawa międzynarodowego”
  • Jakub Zwierzchowski, Paweł Wowra, Gu Xingyu: warsztaty z kaligrafii chińskiej oraz spotkanie „Chiny współcześnie – rozwój Państwa Środka na przestrzeni ostatnich lat”,
  • dr Agnieszka Woszczyk: „Coaching – odkrywanie zasobów”,
  • dr Sonia Szramek-Karcz: „Jak poprzez ciało możemy rozluźnić umysł, aby nam lepiej służył podczas egzaminów”.

Akademicki Zespół Szkół Ogólnokształcących w Chorzowie tworzą Gimnazjum Dwujęzyczne oraz Uniwersyteckie I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego. Liceum współprowadzone jest przez Uniwersytet Śląski.