Pierwsze pytania w ramach konkursu KulturUŚ

Uniwersytet Śląski w Katowicach dedykuje wszystkim zestresowanym maturzystom i przygotowującym się do ostatnich sprawdzianów uczniom szkół ponadgimnazjalnych pierwszą odsłonę konkursu kulturalnego KulturUŚ. Na zwycięzców czeka 5 podwójnych wejściówek na koncert zespołu Pendragon (jednego z najbardziej zasłużonych zespołów neo-prog-rockowych i laureata tegorocznych nagród Classic Rock Society). Koncert odbędzie się 10 maja 2013 r. o godz. 20.00 w Klubie RudeBoy w Bielsku-Białej.

Nagrodę otrzymają osoby, które jako pierwsze odpowiedzą prawidłowo na poniższe pytania (każde pytanie traktowane jest jako odrębny konkurs – uczestnik każdorazowo zobowiązany jest podać w tytule zgłoszenia pytanie, na które odpowiada):

1. Jak brzmi pełna nazwa Wydziału Uniwersytetu Śląskiego, który ukończył Bartosz Konopka, nominowany w 2010 roku do Oscara za krótkometrażowy film dokumentalny „Królik po berlińsku”?
  2. Co w ramach akcji „Maturzysto złap guzik, a my trzymamy kciuki!” otrzymają od kominiarza i Usiołka maturzyści w dniu egzaminu dojrzałości?
    Podpowiedź można znaleźć na stronie internetowej: www.dlaszkol.us.edu.pl.
  3. Jak nazywa się absolwentka filologii polskiej Uniwersytetu Śląskiego, autorka książki „Zdarzyć się mogło. Zdarzyć się musiało. Z Wisławą Szymborską spotkanie w wierszu”?
  4. Podaj pełną nazwę: ŚMCEBI.
  5. Wymień trzech dowolnych doktorów honoris causa Uniwersytetu Śląskiego.

Zgłoszenia należy przesłać do 8 maja 2013 r. do godziny 13.00 na adres e-mail: dlaszkol@us.edu.pl. Wraz z odpowiedzią na pytanie oraz imieniem i nazwiskiem należy zamieścić stosowne oświadczenie.

Odtwórz film