Prelekcja pt. „Konflikt w Syrii w kontekście starcia na Bliskim Wschodzie”

17 stycznia 2013 r. o godz. 12.00 w sali konferencyjnej Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej odbędzie się spotkanie pt. „Konflikt w Syrii w kontekście starcia na Bliskim Wschodzie”. Ma ono na celu nie tylko przybliżenie uczestnikom tematyki konfliktów bliskowschodnich, ale jest również formą wsparcia dla studentki Szkoły Języka i Kultury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego – Dalal Younes, która w lipcu 2011 roku była zmuszona uciekać przed konfliktem do Polski.

W ramach spotkania Koło Naukowe Stosunków Międzynarodowych zaplanowało debatę. Wydarzenie uświetni także wystąpienie dr. Adama Krawczyka, znawcy tematyki terroryzmu i konfliktów na Bliskim Wschodzie. Na zakończenie spotkania wystąpi Dalal Younes, która opowie o własnych przeżyciach związanych z wojną.

Wydarzenie organizowane jest przez Samorząd Studencki Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach.

Zapraszamy również do zaangażowania się w akcję charytatywną, mającą na celu pomoc studentce z Syrii. Szczegółowe informacje dostępne są pod adresem: http://www.us.edu.pl/pomagamy-naszej-studentce-z-syrii.