Rekrutacja do drugiej edycji projektu „Uniwersytet Najlepszych” trwa!

Rekrutacja do drugiej edycji projektu „Uniwersytet Najlepszych” trwa! Jest to nowoczesna inicjatywa edukacyjna, której pomysłodawcami są Uniwersytet Śląski i Miasto Katowice przy wsparciu Pałacu Młodzieży oraz Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej nr 5 w Katowicach. W tej edycji program rozszerzony został o kolejne miasta – wsparcie najzdolniejszym uczniom z województwa śląskiego zapewnią również Chorzów oraz Sosnowiec.

Przedsięwzięcie skierowane jest do najzdolniejszych uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych zainteresowanych rozwojem naukowym. Projekt ma na celu pokazanie bogatej oferty edukacyjnej Uniwersytetu Śląskiego oraz zachęcenie do podjęcia studiów na terenie województwa śląskiego. Główną metodę pracy w „Uniwersytecie Najlepszych” stanowi edukacja spersonalizowana oparta na tutoringu. Zadaniem opiekuna jest pomoc w znalezieniu optymalnej ścieżki rozwoju naukowego i dostosowaniu jej do zainteresowań ucznia, a także motywacja do długotrwałej pracy nad rozwojem osobistym i naukowym.

Pierwsza edycja programu cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród uczniów katowickich szkół – zgłoszonych zostało ponad 60 kandydatów, spośród których wyłoniono 30 najzdolniejszych, pracujących następnie pod okiem tutorów.

Więcej informacji na stronie projektu: