Śląski Salon Maturzystów w Katowicach

7 września 2012 r. na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego odbędzie się Śląski Salon Maturzystów – impreza edukacyjna skierowana do nauczycieli oraz uczniów, którzy przygotowują się do egzaminu maturalnego i rekrutacji na studia. Wśród wystawców znajdą się nie tylko uczelnie, ale też szkoły policealne i zawodowe. Uniwersytet Śląski przedstawi ofertę edukacyjną na rok akademicki 2013/2014, a przedstawiciele Centrum Informacji Naukowej i Biblioteki Akademickiej zaprezentują techniki wyszukiwania informacji oraz sporządzania bibliografii.

Śląski Salon Maturzystów stanowi doskonałą okazję do zapoznania się z nową kampanią informacyjno-promocyjną Uniwersytetu Śląskiego „Studiuj na Śląsku”. Akcja ma na celu ukazanie Śląska, jako miejsca rozwijającego się dynamicznie, atrakcyjnego dla młodych ludzi, oferującego wysoką jakość kształcenia. Tym samym Uniwersytet Śląski pragnie wesprzeć, prowadzony od lat przez Urząd Marszałkowski Województwa Śląskiego, program „Śląskie. Pozytywna energia".