Śląskie obchody V Ogólnopolskiego Dnia Marzeń

11 maja 2013 r. od godz. 10.00 do 16.00 odbędą się śląskie obchody V Ogólnopolskiego Dnia Marzeń, który jest przedsięwzięciem skierowanym do dzieci, rodziców i lekarzy. W ramach tegorocznych obchodów Dnia Marzeń będą przeprowadzane badania profilaktyczne dzieci od 5 do 15 roku życia, których celem będzie wczesne wykrycie chorób nowotworowych. Pediatrzy przeprowadzą wywiady z rodzicami i dziećmi, porozmawiają na temat zdrowego odżywania. Będzie możliwość wykonania badania USG jamy brzusznej oraz morfologia krwi. Rodzice, którzy chcą nieodpłatnie przebadać dzieci, proszeni są o rejestracje drogą mailową: katowice@mammarzenie.org od 23 kwietnia do 8 maja 2013 r.

Oprócz badań przeprowadzona zostanie również zbiórka krwi dla pacjentów oddziałów onkologicznych. Wolontariusze Fundacji Mam Marzenie zorganizują mini-przedszkole z grami i zabawami na wolnym powietrzu. W programie wydarzenia przewidziano także występ Orkiestry Komendy Wojewódzkiej Policji i pokazu iluzji w wykonaniu Macieja Patucha. Przez cały dzień zbierane również będą środki na realizację kolejnych dziecięcych marzeń.

Organizatorami Dnia Marzeń są: Fundacja Mam Marzenie, Centrum Medyczne Tommed, Śląskie Laboratoria Analityczne, Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Katowicach, Komenda Wojewódzka Policji w Katowicach, Komenda Miejska Straży Pożarnej w Katowicach i Uniwersytet Śląski. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie internetowej: www.dzienmarzen.org.