facebook twitter instagram issuu linkedin research gate youtube ustv

Śniadanie na trawie z Uniwersytetem Śląskim

7 lipca br. (sobota) w Parku Śląskim (Rosarium) od godziny 10.00 do 16.00 będzie miało miejsce wydarzenie pod hasłem „Śniadanie na trawie z Uniwersytetem Śląskim”. Jest to jedno z organizowanych przez Park Śląski sobotnich spotkań, w które tym razem włączy się również Uniwersytet Śląski, zamykając w ten sposób rekrutację w pierwszym naborze na studia na śląskiej wszechnicy na rok akademicki 2018/2019. Będzie to okazja do skorzystania z Mobilnego Punktu Rekrutacji, w którym pracownicy Działu Promocji oraz Działu Kształcenia udzielą informacji na temat oferty edukacyjnej uczelni, a także rejestracji w systemie IRK, kandydaci będą mogli ponadto rozwiązać quiz „Ukierunkuj się” oraz zapisać się na studia na UŚ.

Na najmłodszych czekać będzie Strefa Dziecka, a w niej robienie kolorowych warkoczyków, malowanie twarzy, balonikowe zwierzątka, darmowy popcorn, kącik plastyczny, gra szubaks i dmuchany dart. W ramach przygotowanych przez Fundację Park Śląski „EkoSpotkań” o godzinie 11.00 prof. dr hab. Piotr Skubała z Uniwersytetu Śląskiego wygłosi wykład pt. „Jeśli umrą drzewa, umrę i ja” . Następnie będą miały miejsce gry, ćwiczenia i pokazy sportowe prowadzone przez Akademicki Związek Sportowy UŚ: badminton, nordic walking, batut, aerobik sportowy oraz fitt ball. O godzinie 14.00 zapraszamy na panel „Wszystko co chcesz wiedzieć o Chinach, ale bałeś się dotąd zapytać”, który rozpoczną studentki grup tłumaczeniowych z językiem chińskim Uniwersytetu Śląskiego wykonaniem pokazu tańca z wachlarzami, jednej z wielu znanych sztuk artystycznych Państwa Środka. Dr Katarzyna Bańka, wykładowca akademicki języka chińskiego w Uniwersytecie Śląskim rozpocznie naszą podróż po Chinach utworem wokalnym ze znanego filmu animowanego, po którym odbędzie się pokaz ceremoniału parzenia chińskiej herbaty liściastej z krótkim opisem właściwego procesu parzenia połączony z możliwością jej skosztowania.

Zwieńczeniem panelu będzie prelekcja na temat języka chińskiego oraz obyczajów panujących w Chinach, której część interaktywna przewiduje naukę mówienia kilku podstawowych zwrotów oraz pisania wybranych znaków po chińsku, a także chińskie Q&A – możliwość zadawania pytań nurtujących uczestników spotkania.

Skróty

Biuletyn Informacji Publicznej
Copyright © 2001-2024
Uniwersytet Śląski w Katowicach
Wszelkie prawa zastrzeżone.