Spotkanie autorskie z dr hab. prof. UŚ Bernadetą Niesporek-Szamburską

28 maja 2014 r. o godz. 16.00 w Centrum Informacji Naukowej i Bibliotece Akademickiej w Katowicach odbędzie się promocja książki dr hab. prof. UŚ Bernadety Niesporek-Szamburskiej pt. „Stereotyp »czarownicy« i jego modyfikowanie. Na przykładzie tekstów dla dzieci i wypowiedzi dziecięcych”. Spotkanie, które poprowadzi prof. zw. dr hab. Krystyna Heska-Kwaśniewicz, będzie okazją do rozmowy z autorką na temat stereotypów i wyobrażeń mitologicznych. Uczestnicy spotkania będą mogli dowiedzieć się:

• czym była czarownica,
  • czy czarownica zawsze była brzydka i zła,
  • czy czarownica, wiedźma i baba-jaga to ta sama postać,
  • jak jest przedstawiana postać czarownicy w literaturze dla dzieci,
  • jak wyobrażają sobie czarownicę dzieci i co wpływa na kształtowanie stereotypowych wyobrażeń.

Książka pt. „Stereotyp »czarownicy« i jego modyfikowanie. Na przykładzie tekstów dla dzieci i wypowiedzi dziecięcych” ukazała się nakładem Wydawnictwa Uniwersytetu Śląskiego.