„Spotkanie z nauką i życiem studenckim…” – Dzień Otwarty Wydziału Pedagogiki i Psychologii UŚ

21 marca 2016 r. na Wydziale Pedagogiki i Psychologii Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Grażyńskiego 53) odbędzie się trzecie „Spotkanie z nauką i życiem studenckim dla młodzieży szkół ponadgimnazjalnych” – Dzień Otwarty WPiPs UŚ. Pracownicy i studenci Wydziału przygotowali wykłady, zajęcia w laboratorium psychologicznym, grę terenową „Odnaleźć klucz do Komnaty Tajemnic”, zajęcia ruchowe, a także różnorodne warsztaty dla uczniów i nauczycieli z województwa śląskiego. Dla nauczycieli przygotowano trzy certyfikowane warsztaty: „Filmoteka niedorosłego człowieka – czyli jak efektywnie wykorzystywać film do pracy z młodzieżą”, „Nauczyciel z zapałkami, czyli jak »zapalić« swoich uczniów” oraz zajęcia dotyczące „Konstruktywnego feedbacku”. Uczniowie mogą wybrać spośród 19 warsztatów dotyczących między innymi rozwoju zawodowego, komunikacji interpersonalnej, radzenia sobie z emocjami, zdrowia i uzależnień.

Tego dnia – w ramach wydarzenia towarzyszącego pt. „Freud by się uśmiał, czyli spacerem przez historię diagnozy psychologicznej” – jedna z sal na Wydziale Pedagogiki i Psychologii zamieni się w gabinet psychologiczny, w którym będzie można obejrzeć (a nawet przetestować) różnorodne urządzenia służące do diagnostyki psychologicznej, stosowane w XX wieku. Z kolei najnowsze metody diagnozy będzie można poznać we współczesnym laboratorium psychologicznym na Wydziale. Ze względu na duże zainteresowanie taką formą zajęć, ćwiczenia w nowoczesnym laboratorium psychologicznym zostaną powtórzone po zakończeniu wszystkich warsztatów.

Dodatkowo na Wydziale będą znajdować się stoiska informacyjne na temat kierunków i specjalności realizowanych na WPiPs, będzie również możliwość zwiedzania Wydziału wraz ze studentami.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem przez JM Rektora UŚ prof. zw. dr. hab. Wiesława Banysia.

Szkoły oraz nauczyciele, którzy będą uczestniczyć w spotkaniu otrzymają certyfikaty. Udział jest bezpłatny, uczestników obowiązują zapisy, które potrwają do 15 marca 2016 r. lub do wyczerpania limitu miejsc. Szczegółowe informacje dotyczące zapisów dostępne są w programie.