Twoje marzenia – nasze propozycje. Rekrutacja na rok akademicki 2015/2016

Uniwersytet Śląski to jedna z najdynamiczniej rozwijających się polskich uczelni, realizująca ideę uczenia się przez całe życie i dążąca do innowacyjnego, interdyscyplinarnego kształcenia ukierunkowanego na potrzeby studentów i wykorzystującego najnowsze technologie i sposoby nauczania. Rokrocznie uczelnia uatrakcyjnia swoją ofertę dydaktyczną, uruchamiając nowe kierunki i specjalności, odpowiadające na potrzeby rynku pracy i oczekiwania pracodawców.

W roku akademickim 2015/2016 kandydaci na studia mają do wyboru 71 kierunków i 233 specjalności. Wśród nowości znajdują się między innymi takie propozycje, jak: studia śląskie, kognitywistyka, zarządzanie zasobami ludzkimi, inżynieria zagrożeń środowiskowych, antropologia języka i komunikacji, malarstwo i projekty interdyscyplinarne. Wśród wielu specjalności wymienić można: język szwedzki, poradnictwo logopedyczne, europejskie studia pracy socjalnej i ekonomii społecznej, mediacje i negocjacje, specjalność tłumaczeniowa z językiem japońskim.

Internetowa Rejestracja Kandydatów na studia w roku akademickim 2015/2016 rozpocznie się 20 maja 2015 roku i obejmie wszystkie rodzaje studiów (pierwszego stopnia, drugiego stopnia, jednolite magisterskie oraz studia doktoranckie – rejestracja od 1 czerwca), prowadzone w trybie stacjonarnym i niestacjonarnym. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji dostępne są na stronach:

Kandydaci, którzy mają pytania związane z rekrutacją mogą między innymi odwiedzić punkt informacyjny zlokalizowany w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego (Katowice, ul. Bankowa 12, pokój nr 10) – czynny od poniedziałku do piątku, od godz. 7.30 do 15.30. Kandydaci mogą zaopatrzyć się w ulotki informacyjne na temat wydziałów i prowadzonych na nich kierunków studiów. Laureaci olimpiad i konkursów uzyskają wyczerpującą informację na temat przygotowanej specjalnie dla nich oferty VIP

Osobom mającym problem z rejestracją w systemie IRK pracownicy Działu Kształcenia oferują pomoc oraz dostęp do stanowisk komputerowych. Wizyta w punkcie jest szansą na to, aby poznać uczelnię i zwiedzić akademicki kampus oraz dowiedzieć się więcej o warunkach studiowania.

Z myślą o przyszłych studentach Uniwersytet Śląski uruchomił również nowy fanpage na facebooku – Rekrutacja UŚ. Profil, na którym przyszli studenci mogą znaleźć bieżące informacje na temat rekrutacji oraz zadawać pytania, dostępny jest pod adresem: www.facebook.com/pages/Rekrutacja-UŚ.

Z okazji rozpoczęcia internetowej rejestracji kandydatów na studia Uniwersytet Śląski organizuje akcję „Rekrutacja – Integracja!”, która będzie nie tylko okazją do uzyskania szczegółowych informacji dotyczących oferty edukacyjnej, ale również do poznania uczelni i integracji z przyszłymi studentami. W środę 20 maja 2015 r. od godz. 14.00 do 18.00 na ul. Mariackiej w Katowicach dostępne będą:

• mobilny punkt informacji i rejestracji kandydatów na studia,
  • punkt konsultacyjny i coachingowy – osoby zainteresowane będą mogły wziąć udział w krótkiej sesji coachingowej,
  • strefa relaksu.

Tego samego dnia przyszli studenci będą mogli również uczestniczyć w grze logicznej typu The Real Escape Room „Take a break”.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą edukacyjną na rok akademicki 2015/2016. Szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji oraz tabela kierunków i specjalności dostępne są na stronie: www.kandydat.us.edu.pl.

Polecamy również artykuł, który ukazał się w „Gazecie Uniwersyteckiej UŚ” – „Dlaczego warto studiować na Uniwersytecie Śląskim?”.