U-kierunkuj się – quiz UŚ dla kandydatów na studia

Specjalnie dla kandydatów na studia Uniwersytet Śląski stworzył quiz „U-kierunkuj się”, będący interaktywnym narzędziem, które umożliwia uzyskanie informacji na temat oferty kierunków studiów I lub II stopnia na UŚ, wyselekcjonowanych pod kątem indywidualnych zainteresowań. Celem quizu jest nieszablonowa promocja szerokiej oferty dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego.

Dzięki odpowiedziom na kilkanaście pytań użytkownicy otrzymują spersonalizowaną listę kilku kierunków studiów I lub II stopnia z różnych wydziałów, wybranych spośród ponad 70 oferowanych przez Uniwersytet Śląski, dopasowanych do ich zainteresowań i preferencji. Kandydaci jednocześnie mają możliwość zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat każdego z kierunków. Będą mogli więc wziąć pod uwagę przy wyborze nowe rozwiązania i opcje, na które być może nie trafili we wcześniejszych poszukiwaniach, albo których nie łączyli dotychczas ze swoimi zainteresowaniami.

„U-kierunkuj się” nie jest narzędziem diagnostycznym, ma charakter wyłącznie poglądowy.

Quiz „U-kierunkuj się” powstał z inicjatywy Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów oraz Działu Promocji we współpracy z wydziałami i jednostkami Uniwersytetu Śląskiego.

Quiz dostępny jest na stronie internetowej: www.ukierunkujsie.us.edu.pl