U-kierunkuj się – quiz UŚ dla kandydatów na studia

Specjalnie dla kandydatów na studia Uniwersytet Śląski stworzył quiz „U-kierunkuj się”, będący interaktywnym narzędziem, które umożliwia uzyskanie informacji na temat oferty kierunków I stopnia UŚ, wyselekcjonowanych pod kątem indywidualnych zainteresowań. Celem quizu jest nieszablonowa promocja szerokiej oferty dydaktycznej Uniwersytetu Śląskiego.

Dzięki odpowiedziom na kilkanaście pytań użytkownicy otrzymują spersonalizowaną listę kilku kierunków studiów I stopnia z różnych wydziałów, wybranych spośród ponad 80 oferowanych przez Uniwersytet Śląski, dopasowanych do ich zainteresowań i preferencji. Kandydaci jednocześnie mają możliwość zapoznania się z najważniejszymi informacjami na temat każdego z kierunków. Będą mogli więc wziąć pod uwagę przy wyborze nowe rozwiązania i opcje, na które być może nie trafili we wcześniejszych poszukiwaniach, albo których nie łączyli dotychczas ze swoimi zainteresowaniami.

„U-kierunkuj się” nie jest narzędziem diagnostycznym, ma charakter wyłącznie poglądowy.

Quiz „U-kierunkuj się” powstał z inicjatywy Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów oraz Działu Promocji we współpracy z wydziałami i jednostkami Uniwersytetu Śląskiego.

Quiz dostępny jest na stronie internetowej: www.ukierunkujsie.us.edu.pl