Umowa o współpracy między Uniwersytetem Śląskim a III LO im. Lucjana Szenwalda w Dąbrowie Górniczej

14 października 2015 r., przy okazji uroczystości związanych z Dniem Edukacji Narodowej, doszło do ratyfikowania umowy między Uniwersytetem Śląskim a III Liceum Ogólnokształcącym im. Lucjana Szenwalda w Dąbrowie Górniczej. Umowa przewiduje współpracę w zakresie różnych działań dydaktycznych i promocyjnych dotyczących historii i możliwości jej studiowania na Uniwersytecie Śląskim.

Ze strony liceum umowę podpisał dyrektor liceum mgr Artur Iwan, Uniwersytet Śląski reprezentował natomiast dyrektor Instytutu Historii prof. dr hab. Jerzy Sperka.

Podczas uroczystości prelekcję poświęconą mało znanym faktom z dziejów Dąbrowy Górniczej i Zagłębia w XIX wieku wygłosił dr hab. prof. UŚ Dariusz Nawrot, kierownik Zakładu Historii Nowożytnej XIX wieku.