Uniwersytet Śląski na Tygodniu Kariery w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie.

Uniwersytet Śląski wraz z Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie aktywnie włączy się w obchody Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery. To już kolejny raz Przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego różnych Wydziałów odwiedzą młodzież, by oprócz przybliżenia oferty edukacyjnej przeprowadzić ciekawe warsztaty oraz  prelekcje. Całość przedsięwzięć planowana jest w dniach 20-24 października bieżącego roku. Działania wpisane są we współpracę w ramach porozumienia między obu Instytucjami, której koordynatorem jest dr Natalia Ruman z Wydziału Etnologii i Nauki o Edukacji.

20 października w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 w Pszczynie w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Przedsiębiorczości odbędą się warsztaty z Uniwersytetem Śląskim pt. „Żyjmy marzeniami – będzie piękniej”. Marzenia, wyobraźnia, ciekawość świata, są niezbędne w rozwoju, sterują życiem emocjonalno-intelektualnym. Pierwszą części spotkania prowadzonego przez dr Natalię Ruman poświęcimy na określenie znaczenia marzeń w życiu każdego z nas, oraz ich przejawów. Uczniowie zaprezentują stworzone przez siebie prace nt. „Moje marzenie to…”. Siła marzeń uczniów wyznaczają życiowo pozytywne cele i dążenia młodzieży, ta siła precyzuje pomysły i ich plany.

23 października Szkołę odwiedzą przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego wraz ze studentami Szkoły Zarządzania Uniwersytetu Śląskiego. Przeprowadzą oni warsztaty pt. „Jak poprawnie piszemy C.V?” dla klas maturalnych, a także przedstawią bogatą ofertę edukacyjną UŚ. Wszystkie przedsięwzięcia będą zorganizowane pod opieką koordynator Porozumienia Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie i Uniwersytetu Śląskiego, dr Natalii Ruman.