V Dzień Kultury Arabskiej w Instytucie Języka Angielskiego

15 listopada 2012 r., w ramach obchodów czterdziestolecia anglistyki, w Instytucie Języka Angielskiego odbędzie się piąta edycja Dnia Kultury Arabskiej. To największe w regionie wydarzenie poświęcone kulturze, tradycji, literaturze i zwyczajom krajów arabskich. Wydarzenie będzie okazją do poznania tajemnic Bliskiego Wschodu, a także spotkania z kulturą arabską. Dla uczestników organizatorzy przygotowali szereg atrakcji, w których będzie można wziąć aktywny udział, m.in. targując się z arabskim kupcem, biorąc udział w konkursie wiedzy o krajach arabskich lub uczestnicząc we wspólnym tańcu.

W programie wydarzenia znajdują się m.in.:

• inauguracja V Dnia Kultury Arabskiej z udziałem władz Wydziału Filologicznego i Instytutu Języka Angielskiego;
  • „Wszystko, co chcielibyście wiedzieć o świecie arabskim, ale boicie się zapytać” – blok prezentacji związanych z najważniejszymi zagadnieniami świata arabskiego i islamu;
  • konkurs wiedzy o świecie arabskim;
  • część artystyczna: arabski pokaz mody − prezentacja strojów tradycyjnych, pokaz tańca brzucha w wykonaniu Tahiry Orient, pokaz tańca indyjskiego w wykonaniu zespołu TAAL, wspólna nauka dabki.

Podczas Dnia Kultury Arabskiej dostępne będą również stoiska z arabskimi ciastami, herbatą, kaligrafią, henną i makijażem. Ponadto, goście będą mieli możliwość poznania arabskich cyfr i wysłuchania recytacji poezji arabskiej.

Organizatorami wydarzenia są: dyrektor Instytutu Języka Angielskiego prof. UŚ dr hab. Andrzej Łyda, dr Beata Abdallah-Krzepkowska, mgr Karolina Jaworska oraz studenci programu tłumaczeniowego z językiem arabskim.