VI Wszechstronny Konkurs Konesera Polszczyzny

Pracownia Edukacji Czytelniczej, Regionalnej i Obywatelskiej Pałacu Młodzieży w Katowicach organizuje kolejną edycję Wszechstronnego Konkursu Konesera Polszczyzny pod patronatem Komisji Dydaktycznej Rady Języka Polskiego i Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych spośród których wyłonieni zostaną  Koneserzy Polszczyzny . Celem inicjatywy jest rozwijanie praktycznej umiejętności posługiwania się językiem ojczystym, właściwe używanie słów oraz związków frazeologicznych.

Pierwszy etap konkursu odbędzie się 4 listopada 2015 r. o godzinie 10.00 w sali audiowizualnej Pałacu Młodzieży w Katowicach (ul. Mikołowska 26, parter). Finał zaplanowano na 25 listopada 2015 r. o godz. 10.00 w sali koncertowej Pałacu Młodzieży w Katowicach.

W komisji konkursu znajduje się m.in. dr hab. Danuta Krzyżyk z Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego.