Warsztaty telewizyjne dla uczniów II LO im. E. Plater w Sosnowcu

26 listopada 2015 roku uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Emilii Plater w Sosnowcu uczestniczyli w warsztatach telewizyjnych przygotowanych i prowadzonych przez pracowników Telewizji internetowej Uniwersytetu Śląskiego. Zadaniem uczniów podczas zajęć było przygotowanie materiału informacyjnego dotyczącego „Dnia Młodego Naukowca”. Warsztaty odbyły się w Studenckiej Strefie Aktywności w rektoracie UŚ w Katowicach.

Wydarzenie zostało zorganizowane w ramach współpracy, którą Uniwersytet Śląski, Miasto Sosnowiec i II Liceum Ogólnokształcące im. Emilii Plater w Sosnowcu podjęli 4 września 2015 roku. Wspólne działania mają zapewnić uczniom wyższą jakość kształcenia i umożliwić im pełniejszy rozwój, pogłębianie wiedzy i zainteresowań.