Wielkie dyktando TRZY POKOLENIA o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii 2019

8 kwietnia 2019 roku w Bytomskim Centrum Kultury (plac Karin Stanek 1) już po raz szósty odbędzie się międzypokoleniowy konkurs ortograficzny TRZY POKOLENIA o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii 2019. W dyktandzie organizowanym przez Centrum Kształcenia Ustawicznego im. W. Korfantego w Bytomiu, którego celem jest integracja międzypokoleniowa i promowanie poprawności językowej, mogą uczestniczyć uczniowie ostatnich klas bytomskich szkół podstawowych, gimnazjów, szkół ponadgimnazjalnych, słuchacze Bytomskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz wszystkie osoby mieszkające i pracujące w Bytomiu.

Patronat honorowy nad konkursem TRZY POKOLENIA 2019, obok Prezydenta Bytomia Mariusza Wołosza i Regionalnego Instytutu Kultury w Katowicach, objęły profesor dr hab. Ewa Jaskółowa - Kierownik Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz Bożena Szarama - Dyrektor Delegatury w Bytomiu Kuratorium Oświaty w Katowicach.

Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie: www.cku.bytom.pl