Wolontariat podczas Śląskiego Festiwalu Nauki KATOWICE 2017

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2017 to wydarzenie organizowane przez śląskie uczelnie Miasto Katowice w Międzynarodowe Centrum Kongresowe i Teatr Śląski im. Stanisława Wyspiańskiego. Punktem wyjścia do organizacji festiwalu jest potrzeba promowania nauki oraz edukacji w województwie śląskim. Naukowcy oraz popularyzatorzy nauki podzielą się na nim swoją wiedzą, innowacyjnymi wynikami badań oraz ich zastosowaniem w przemyśle i gospodarce, a także zaprezentują wynalazki. W programie festiwalu znajdą się pokazy, doświadczenia, wystawy, prezentacje i wykłady ze wszystkich obszarów wiedzy: nauk humanistycznych, społecznych, przyrodniczych, ścisłych, rolniczych, medycznych, nauki o kulturze i fizycznej oraz ze sztuki. Osoby w każdym wieku znajdą z całą pewnością coś dla siebie.

Śląski Festiwal Nauki KATOWICE 2017 to ogromne wydarzenie, które nie powiedzie się bez wsparcia wolontariuszy. Organizatorzy poszukują wolontariuszy, którzy włączą się w przygotowanie i obsługę wydarzenia.

Możliwe formy zaangażowania:

30.11.2017 r. – pomoc techniczna w organizacji przestrzeni Międzynarodowego Centrum Kongresowego w Katowicach

01 i 02.12.2017 r. – pomoc w realizacji wydarzenia w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach.

Strefy działań wolontariuszy:

• Hala festiwalowa – miejsce, gdzie odbywać się będą wykłady, seminaria, pokazy, eksperymenty oraz znajdować się stosika tematyczne z obszarów: nauk humanistycznych i społecznych, technicznych, przyrodniczych, ścisłych, medycznych i sztuki;
  • Strefy dodatkowe – warsztaty, wykłady, Esport Point, Centra Nauki i Off Science;
  • Biuro festiwalowe – miejsce przygotowań do festiwalu oraz udzielania informacji o festiwalu uczestnikom, partnerom oraz mediom.

Formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie internetowej: https://docs.google.com/forms/d/19obqIr2cLbGGLDsYudVdjfiw6r6e2ZVcMgM5O6cZkis/edit?usp=sharing

Zgłoszenia są przyjmowane do 15 listopada 2017 r.

24 listopada 2017 r. o godz.17.00 w auli im. K. Lepszego w rektoracie UŚ (ul. Bankowa 12, Katowice) odbędzie się pierwsze spotkanie organizacyjne i szkolenie stanowiskowe. Udział w spotkaniu jest obowiązkowy.

W przypadku dodatkowych pytań i wątpliwości prosimy o kontakt z Koordynatorem Wolontariuszy Śląskiego Festiwalu Nauki Katowice 2017 – Violettą Kulik, pod adresem: violetta.kulik@us.edu.pl.