Współpraca z V LO z Oddziałami Dwujęzycznymi w Dąbrowie Górniczej

Podpisanie umowy o współpracy pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a V Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Kanclerza Jana Zamoyskiego w Dąbrowie Górniczej odbędzie się we wtorek 6 marca 2018 roku. Uniwersytet Śląski reprezentować będzie dr Magdalena Półtorak z Wydziału Prawa i Administracji, szkołę – dyrektor Anna Ornat.

Celem współpracy jest stworzenie uczniom możliwości pełniejszego rozwoju, pogłębiania wiedzy i zainteresowań przy wsparciu nauczycieli akademickich. Nad uczniami klas humanistycznych patronaty naukowe obejdą trzy wydziały Uniwersytetu Śląskiego: Wydział Nauk Społecznych, Wydział Filologiczny oraz Wydział Prawa i Administracji. Ponadto klasa objęta patronatem Wydziału Prawa i Administracji otrzyma status klasy prawniczej.

Spotkanie, podczas którego podpisania zostanie umowa rozpocznie się o godz. 10.00 w siedzibie szkoły. Wykład okolicznościowy pt. „Nie każdemu migrantowi – uchodźca, czyli o złożoności zjawiska z perspektywy prawa międzynarodowego” wygłosi dr Magdalena Półtorak.