Wystawa zdjęć Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”

Do 29 maja 2013 r. na Wydziale Filologicznym w Sosnowcu można oglądać wystawę fotograficzną prezentującą działalność Studenckiego Zespołu Pieśni i Tańca „Katowice”. Autorką zdjęć jest Karolina Głąbińska.

Wcześniej wystawa prezentowana była w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego. Odwiedzi również inne Wydziały UŚ.

SZPiT „Katowice” powstał w 1969 roku z inicjatywy grupy studentów Uniwersytetu Śląskiego jako pierwszy studencki zespół folklorystyczny w ówczesnym województwie katowickim. Polski folklor w wykonaniu Zespołu mogła już poznać publiczność m.in. z: Hiszpanii, Rosji, Portugalii, Syrii, Tunezji, Cypru, Białorusi, Mołdawii, Brazylii, Algierii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Meksyku, Stanów Zjednoczonych i Argentyny. Szczegółowe informacje na temat Zespołu dostępne są na stronie: www.katowice.us.edu.pl.