X Węgiel Student Film Festiwal i Dni Otwarte Wydziału Radia i Telewizji UŚ

18 i 19 kwietnia 2013 r. w Centrum Sztuki Filmowej w Katowicach odbędzie się 10. edycja Węgiel Student Film Festiwal. Ideą przedsięwzięcia jest prezentacja twórczości studentów uczelni filmowych i artystycznych z całej Europy, a także wzajemna wymiana doświadczeń. Od kilku lat Węgiel Student Film Festiwal jest przedsięwzięciem o randze międzynarodowej, ze względu na prezentację wielu zagranicznych produkcji filmowych. Do 7 kwietnia można zgłaszać filmy do festiwalu.

X Węgiel Student Film Festiwal organizują studenci Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego. Pierwsza edycja odbyła się w 2004 roku w Cieszynie. Szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej: www.wegielfestiwal.us.edu.pl.

Równolegle na Wydziale odbędą się Dni Otwarte, podczas których kandydaci na studia będą mogli spotkać się ze studentami i wykładowcami reżyserii, realizacji obrazu i organizacji produkcji i uzyskać informacje na temat studiów na Wydziale Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego. Osoby zainteresowane będą mogły odbyć symulacje rozmowy kwalifikacyjnej – sprawdzić siebie i swoje predyspozycje do studiowania produkcji filmowej oraz wykonywania tego zawodu.