XI Węgiel Student Film Festiwal

24 i 25 kwietnia 2014 r. odbędzie się w Katowicach XI Węgiel Student Film Festiwal. Ideą festiwalu jest prezentacja filmowej twórczości studentów uczelni filmowych z całej Europy szerszej publiczności, a także wzajemna wymiana doświadczeń twórczych i integracja szkół.

Konfrontacja dokonań filmowych jest dla studentów dobrą okazją do obserwacji techniki i rzemiosła kolegów. Daje możliwość wymiany zdań na temat prezentowanych poglądów i strony artystycznej filmów. Pozwala zostać docenionym przez profesjonalne jury i liczną publiczność.

Celem festiwalu i towarzyszących mu imprez jest także integracja uczestników: wspólne dyskusje i zabawa. Węgiel Student Film Festiwal to wydarzenie niezwykłe, organizowane z ogromną pasją przez studentów II roku organizacji produkcji filmowej i telewizyjnej Wydziału Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego Uniwersytetu Śląskiego.

Z roku na rok impreza cieszy się coraz większą popularnością, również poza granicami Polski. Corocznie gośćmi Festiwalu, jest wiele osobowości polskiego kina związanych z WRiTV, takich jak prof. Krzysztof Zanussi czy prof. Jerzy Stuhr. Od kilku lat Węgiel Student Film Festiwal jest przedsięwzięciem o randze międzynarodowej, ze względu na coroczny udział w konkursie wielu zagranicznych produkcji filmowych.

Szczegółowy program dostępny jest na stronie internetowej: www.wegielfestiwal.us.edu.pl.