XXVII Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny

W sobotę 30 sierpnia 2014 r. rozpocznie się Międzynarodowy Studencki Festiwal Folklorystyczny – jedyna tak duża impreza folklorystyczno-kulturalna w regionie. Jej gospodarzem jest Studencki Zespól Pieśni i Tańca „Katowice” Uniwersytetu Śląskiego. W tym roku w siedmiu miastach województwa śląskiego (Katowice, Sosnowiec, Chorzów, Cieszyn, Bytom, Koszęcin i Częstochowa) ze swoim programem artystycznym wystąpią zespoły z Turcji, Słowacji, Rumunii, Indonezji, Czech, Białorusi, Włoch, Chin oraz Polski.

Koncert inauguracyjny odbędzie się w niedzielę 31 sierpnia o godz. 17.00 w Sali Koncertowej przy Zespole Szkół Muzycznych w Sosnowcu. Podczas wydarzenia Uniwersytet Śląski zaprezentuje ofertę edukacyjną.

Festiwal organizowany jest od 1979 r. Jako jedna z 300 światowych imprez folklorystycznych, od wielu lat figuruje w kalendarzu CIOFF – Międzynarodowej Rady Organizatorów Festiwali Folkloru i Sztuki Tradycyjnej, działającej pod auspicjami UNESCO. Spośród innych wydarzeń o takim charakterze wyróżnia go fakt, że jako jedyny przygotowywany jest przez środowisko akademickie.

Program festiwalu oraz szczegółowe informacje dostępne są na stronie: http://msff.pl.