Zakończenie roku szkolnego w I LO im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie

31 maja 2019 roku o godz. 17.00 w I Liceum Ogólnokształcącym im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie, działającym pod patronatem Uniwersytetu Śląskiego, odbędzie się uroczystość wręczenia świadectw ukończenia szkoły. W wydarzeniu udział wezmą uczniowie wraz z rodzicami, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz pełnomocnik rektora UŚ ds. promocji i współpracy ze szkołami. Najlepsi absolwenci, poza dokumentami potwierdzającymi ukończenie szkoły, otrzymają listy gratulacyjne JM Rektora Uniwersytetu Śląskiego prof. dr. hab. Andrzeja Kowalczyka, a także gadżety uniwersyteckie.

I Liceum Ogólnokształcące im. Juliusza Słowackiego w Chorzowie współpracuje z Uniwersytetem Śląskim od 2006 roku. W 2016 roku zostało zawarte porozumienie mające zapewnić uczniom wyższą jakość kształcenia i umożliwić im pełniejszy rozwój, pogłębianie wiedzy i zainteresowań.