CKU konkurs ortograficzny „Trzy pokolenia”

7 marca 2018 roku w auli Centrum Kształcenia Ustawicznego im. Wojciecha Korfantego w Bytomiu  (ul. Powstańców Śląskich 10) odbędzie się konkurs ortograficzny „Trzy pokolenia”. Tegoroczna, piąta już, edycja konkursu o tytuł Bytomskiego Mistrza Ortografii 2018 objęta została patronatem przez profesor dr hab. Ewę Jaskółową - Kierownik Katedry Dydaktyki Języka i Literatury Polskiej Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach oraz przez Regionalny Instytut Kultury w Katowicach. Celem wydarzenia jest integracja międzypokoleniowa i promowanie poprawności językowej. Poprzednia edycja konkursu zgromadziła ponad 100 uczestników reprezentujących różne pokolenia. Tematem przewodnim piątej edycji konkursu jest region Śląska, tego również będzie dotyczył temat dyktanda.

Więcej informacji oraz zgłoszenia na stronie: https://www.cku.bytom.pl.

W wydarzeniu wezmą również przedstawiciele Uniwersytetu Śląskiego, którzy na specjalnie przygotowanym stanowisku promocyjnym prezentować będą ofertę edukacyjną uczelni oraz odpowiadać na pytania związane z rekrutacją na studia.

Program wydarzenia.