Drugi etap pilotażowej Olimpiady Języka Hiszpańskiego

11 stycznia 2013 r. odbędzie się drugi etap Olimpiady Języka Hiszpańskiego, współorganizowany przez Instytut Języków Romańskich i Translatoryki Uniwersytetu Śląskiego, gdzie ma swą siedzibę Komitet Okręgowy Olimpiady. W tym roku do części pisemnej przystąpi 50 osób z województwa śląskiego.

Zawody drugiego stopnia polegają na rozwiązaniu przez uczestnika testu językowego na poziomie B1/B2 oraz testu z zakresu wiedzy o krajach hiszpańskiego obszaru językowego. Ta część odbywa się online w pracowniach komputerowych, testy rozwiązywane są poprzez platformę kształcenia na odległość, co pozwala po ich zakończeniu ogłosić ogólnopolską listę rankingową wyników. Uczestnicy zakwalifikowani do części ustnej przystąpią do egzaminu z praktycznej znajomości języka hiszpańskiego oraz literatury hiszpańskiego obszaru językowego.

Przewodniczącą Komitetu Okręgowego jest dr hab. Joanna Wilk-Racięska, sekretarzem dr Katarzyna Gutkowska. Do Komitetu Głównego należą ponadto prof. dr hab. Halina Widła i dr Cecylia Tatoj. Organizatorem Olimpiady jest Polskie Towarzystwo Neofilologiczne.

Projekt, w latach 2010–2013, współfinansowany jest przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego pt. „Opracowanie i wdrożenie kompleksowego systemu pracy z uczniem zdolnym” w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Działanie 3.3. Poprawa jakości kształcenia, Poddziałanie 3.3.3 Modernizacja treści i metod kształcenia – projekty systemowe.

Szczegółowe informacje na temat Olimpiady dostępne są na stronie www.ojh.edu.pl.