Dzień otwarty w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. K. Miarki w Pszczynie

31 marca 2015 r. w Powiatowym Zespole Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie odbędzie się Dzień otwarty. W obchody ponownie włączył się Uniwersytet Śląski. W programie zaplanowano wiele atrakcji:

• warsztaty przeprowadzone przez studentów pedagogiki (specjalność: animacja społeczno-kulturalna),
  • zajęcia na temat wymarzonego zawodu – przygotowane przez studentów pedagogiki (specjalność: doradztwo zawodowe i edukacyjne z socjoterapią ),
  • występ zespołu „FolkUŚ”,
  • zajęcia dotyczące międzykulturowości, które poprowadzi dr Natalia Ruman z Wydziału Etnologii i Nauk o Edukacji UŚ.

W 2011 r. podpisana została umowa pomiędzy Uniwersytetem Śląskim a Powiatowym Zespołem Szkół nr 2 im. Karola Miarki w Pszczynie. W ramach współpracy organizowanych jest wiele wspólnych przedsięwzięć.