Konferencja prasowa poświęcona projektowi Nocnych Powtórek Maturalnych i akcji „Maturzysto, złap guzik, a my trzymamy kciuki!”

15 kwietnia 2013 r. o godz. 9.30 w rektoracie Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach (ul. Bankowa 12, sala 29, I piętro) odbędzie się konferencja prasowa poświęcona projektowi Nocnych Powtórek Maturalnych i akcji „Maturzysto, złap guzik, a my trzymamy kciuki!”. W spotkaniu udział wezmą m.in.: minister edukacji narodowej Krystyna Szumilas, JM Rektor UŚ prof. zw. dr hab. Wiesław Banyś, prezydent Katowic Piotr Uszok, koordynator Uniwersytetu Śląskiego Maturzystów Dominika Hofman, a także mgr Jacek Francikowski z Wydziału Biologii i Ochrony Środowiska, który wyjaśni, w jakich godzinach najlepiej się uczyć. Podczas spotkania będzie także możliwość rozmowy z maturzystami biorącymi udział w Nocnych Powtórkach Maturalnych. Dodatkowo uczestnicy będą mieli okazję zobaczyć, jak społeczność akademicka UŚ będzie trzymać kciuki za tegorocznych maturzystów.

Akcja „Maturzysto, złap guzik, a my trzymamy kciuki!”, która skierowana jest do uczniów szkół ponadgimnazjalnych, rozpocznie się w poniedziałek 15 kwietnia 2013 r. O szczegółach opowiedzą uczestnicy konferencji.

Nocne Powtórki Maturalne to przedsięwzięcie, obejmujące cykl spotkań skierowanych do uczniów szkół ponadgminazjalnych z województwa śląskiego. Celem projektu jest zachęcenie uczniów i nauczycieli do wychodzenia poza znane rozwiązania edukacyjne, do eksperymentowania z formą, wykorzystywania nowych metod i narzędzi dydaktycznych. Dodatkowo, podczas warsztatów uczniowie poznają techniki pomagające zorganizować naukę w ostatnich dniach przed egzaminem. Każdy uczestnik otrzyma także repetytoria maturalne. Udział w warsztatach jest bezpłatny. Pierwsze zajęcia odbędą się 16 kwietnia.