Konferencja pt. „Nauczyciel i uczeń we współczesnej przestrzeni edukacyjnej. Profilaktyka, diagnoza i terapia”

27 i 28 marca 2014 r. w Bielsku-Białej będzie odbywać się II międzynarodowa konferencja naukowa z cyklu „Nauczyciel i uczeń w teorii i praktyce pedagogicznej – konteksty zmian”. Seminarium pt. „Nauczyciel i uczeń we współczesnej przestrzeni edukacyjnej. Profilaktyka, diagnoza i terapia” będzie okazją do wymiany doświadczeń oraz interpretowania zmian zachodzących w rzeczywistości edukacyjnej, a także integracji środowisk akademickich i innych środowisk zajmujących się realizacją badań oraz projektów edukacyjnych dotyczących nauczycieli i uczniów w teorii i praktyce pedagogicznej.

Współorganizatorem konferencji jest Wydział Etnologii i Nauk o Edukacji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. W skład Komitetu Naukowego wchodzą m.in. przedstawiciele UŚ – dr hab. prof. UŚ Alina Szczurek-Boruta, kierownik Zakładu Pedagogiki Społecznej i Edukacji Międzykulturowej UŚ oraz dr hab. prof. UŚ Urszula Szuścik, kierownik Zakładu Dydaktyki i Pedagogiki Wczesnoszkolnej i Przedszkolnej UŚ.

Karta zgłoszeniowa